Astroloji Hakkında

Astroloji Hakkında

Astroloji

Yüzyıllar önce Astroloji, din adamları tarafından saklanan bir gizli bilim dalıydı. Daha sonraları Astronomi olarak halk arasında benimsendi. İlk burçların, kimi karakter özelliklerinin, hayvanların doğum işaretlerine uygun olduğu tespit edildi.

Johannes Kepler (1571-1630) Astrolojinin ciddiye alınması gereken bir bilim dalı olduğunu, kendisinin astrolog olarak yaptığı derin araştırmalarda, Güneş’in yıldızların çevresinde döndüğünü öne sürmüş, böylece de Ortaçağ dünya görüşünü baş aşağı etmiştir.

Astrolog olarak Galileo Galilei (1564-1642) bile, Güneş’in dünya sisteminde etkili olduğunu savunmuştur. Bugüne kadar Astroloji kanunları değişmemiştir, ki dünya insanı çoktan Ay'ı bile ele geçirmiştir. Bazıları Astrolojiyi ’’batıl inanç” olarak değerlendirirken, bazıları da bu gizemin arkasındakileri araştırmaya çalışıyor. Yüzyıllar boyu yapılan tespitler, insan karakteri ile yıldızlar arasında bir bağlantı olduğu yolundadır.

İster inanın, ister inanmayın enteresan olduğu kadar heyecan verici olan bu gizemli astroloji dünyasına girmek, bir zamanlar din adamlarının kurban ateşi gibi sakladıkları bir düşünceydi.

Sitemizde buçların karakterleri, partnerlerle olan ilişkileri, yükselenleri anlatılıyor. Amacımız eğlendirmek, ancak kendini ve birlikte yaşadığı insanı daha yakından tanımak ve anlamak için de bir yol gösterici olmak.

Atroloji nedir? Astroloji hakkında bilgiler. Burçlar ve Astroloji